Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Folklore 89

Värske trükisoe ajakirjanumber käsitleb sookultuuri ning teadlaste artiklid uurivad soodega seotud kultuurimuutusi, tavasid ja väärtusi tänapäeval ja nende eeldatavat mõju soode kultuuripärandile tulevikus.
Praegusel kliimamuutuste ja ökokriisi ajal on inimeste hoiakud ja mõtteviisid soode ja looduse kohta üldiselt muutunud, suurem rõhk on inimese-ülestel aspektidel.
Soome vastava teadusprojekti tulemusi tutvustavad Kirsi Laurén, Virpi Kaukio, Pauliina Latvala-Harvilahti, Marjukka Piirainen.
Toimetuse poolt on lisatud eesti-ukraina transdistsiplinaarse meeskonna (Ain Raal, Mare Kõiva, Andres Kuperjanov, Kristel Vilbaste, Inna Vlasova, Oleh Koshovyi) käsitlus, mis esitab jõhvikate (VACCINIUM SPP) folkloorsete ja farmatseutiliste kasutusviiside analüüsi tulemused.
Enam kui saja aasta jooksul kogutud ainestiku põhjal loob uurija Anna Lazareva motiiviindeksi prohvetlike unenägude invariantide kirjeldamiseks ja klassifitseerimiseks, mis võimaldab meil mõista unenägude tõlgendamise traditsioonilist loogikat, narratiivide ja "narratiivse grammatika" loomise reegleid.
Triin Tark iseloomustab identiteedi kommunikatsiooniteooriale tuginedes rahvusest jutustamist suuliste ajaloo intervjuudes 1941 Eestist Saksamaale ümberasunud isikute näitel. Eristavaks teguriks osutus uurija arvates seotus baltisaksa- või eksiil-eesti kogukonnaga pärast II maailmasõda ning viis kuidas intervjueeritavad püüdsid sobitada oma etnilist tausta ja elulugu laialt levinud arusaamaga rahvuse ürgsest olemusest.
Saša Poljak Istenič jälgib Edward de Bono lateraalsel mõtlemisel rajaneva metoodika eeliseid, vastuolusid ja potentsiaale loovuse suurendamiseks algkooliõpilaste õpetamisel ja kooliväliste tegevuste kujundamisel Sloveenias. Tegemist on Lissaboni strateegia jt Euroopa Liidu dokumentide rakendamisega, et luua pinnas ümberkorraldusteks koolides, muutmaks pedagoogilisi lähenemisviise õpetamisele ja õppimisele, keskendudes loovuse ja ettevõtluse arendamisele.
Ajakirjas heidetakse pilk ka ilmunud raamatutele, mälestatakse lahkunud folklooriteoreetikut ja ajakirja kolleegiumiliiget Dan Ben Amost.
Tootekood: 100735
Ühik: eks
4,00 €
Kogus: