Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Kahe vahel. Artikleid kirjandusest ja elulugudest

Selles raamatus saavad kokku Eesti Kultuuriloolise Arhiivi kauaaegse töötaja Rutt Hinrikuse meelisteemad: kirjanduslugu ja elulood. “Kahe vahel” toob lugejateni 17 pikemat käsitlust, mis on valitud autori enam kui 400 kirjatööst hulgast. Artiklite aluseks on kultuurilooliste materjalide ja kirjandusteoste põhjalik tundmine. Mitmed artiklitest on kirjutatud saatesõnadeks põnevate arhiivileidude, mahukamate kirjavahetuste või päevikute publikatsioonidele. Teiste kirjutamise ajendiks on olnud kirjanike isikuarhiivide jõudmine Eesti Kirjandusmuuseumisse, mis on andnud ainet huvitavateks elu- ja loominguloolisteks käsitlusteks. Siit leiame artiklid Noor-Eesti naistest, Marie Underist ja Ants Laikmaast, Reed Mornist, Ain Kalmusest, Helga Nõust, Asta Willmannist, Karl Ristikivist ja teistest.
Kirjanduslooliste käsitluste kõrval sisaldab kogumik esindusliku valiku artikleid eesti elulugude kogu põhjal. Aastakümnete jooksul kasvanud elulugude kogu on andnud ainet ka ülevaadetele Eesti mälustrateegiatest läbi aegade, Eesti elulugude kogu kujunemisest ja tulevikuperspektiividest. Koondatuna ühtede kaante vahel moodustavad artiklid tervikkäsitluse, mis kirjutab uuesti läbi mitmed eesti kirjanduse ja kultuuriloo peatükid.
Raamatusse on lisatud Rutt Hinrikuse personaalbibliograafia 2006-2016 (Merike Kiipus), nimeregister (Eda-Kai Simmerman) ja ingliskeelne Summary (Tiina Ann Kirss). Väljaande juhatab sisse Marin Laagi saatesõna.
• Autor: Rutt Hinrikus
• Ilmumisaasta: 2016
• Lehekülgi: 352
• Mõõdud: 240x170
Tootekood: 100254
Ühik: eks
5,00 €
Kogus: