Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Folklore 84

Ajakirja Folklore: Electronic Journal of Folklore 84. numbri artiklite autorid on pärit üle maailma: Balti riikidest kuni selliste kaugemate paikadeni nagu Etioopia ja Lõuna-Aafrika Vabariik ning ka vabanumbris käsitletavad teemad on väga mitmekesised.
Vladimir Sazonov ja Sirje Kupp-Sazonov keskenduvad kuulsa vene kirjaniku Mihhail Bulgakovi romaani "Meister ja Margarita" deemonlike tegelaste võimalikele seostele Akadi ja Sumeri mütoloogia ning Mesopotaamia religioossete tekstidega.
Kaks Indiast pärit autorit, Priyanka Banerjee ja Rajni Singh kõrvutavad Madame Beaumont'i "Kaunitari ja koletist" Emma Donoghue töötlusega "Roosi lugu" ja 2017. aasta Disney versiooni, näidates seoseid soo kultuuriliste konstruktsioonide jt moodsate diskursustega.
Hispaaniast pärit Emili Samper ja Carme Oriol arutlevad 2017. aasta Kataloonia enesemääramisreferendumi probleemide üle. Autorid analüüsivad rahvahääletuse läbiviimiseks vajaliku logistikaga seotud kuulujutte, protsessi võtmeisikuid, seda toetavaid organisatsioone ja meedia tegemisi.
Laima Anglickienė Leedust ja Antra Kļavinska Lätist käsitlevad oma ühisartiklis “Sakslase, poolaka, lätlase ja leedulase kuvandit Leedu ja Läti folklooris” ja vaatlevad identiteeti mõjutavaid etnilisi stereotüüpe, eneseteadvust ja ajaloolisi asjaolusid.
Júlíana Th. Magnúsdóttir Islandilt käsitleb oma artiklis “Women of the twilight: The narrative spaces of women in the Icelandic village Community of the past” mõningaid naiste jutuvestmistraditsioonide ruumilisi tunnuseid Islandi maapiirkondades 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses, rõhutades naiste olulist rolli oma kogukonna suulises jutuvestmises.
Šveitsist pärit sõltumatu teadlane Marc Thuillard analüüsib motiivi "Inimene või loom Kuul" ülemaailmset levikut, arutledes motiivi erinevate versioonide üle, kombineerides piirkondlikke uuringute tulemusi iidsete tekstide ja arheoloogiast pärineva teabe struktuural-statistilise analüüsiga.
Marcin Lisiecki Poolast kirjeldab oma artiklis poola rahvajutte elutust loodusest ja atmosfäärinähtustest, rõhutades mustrit "inimene versus loodus".
Lõuna-Aafrika Vabariigist pärit Kennedy C. Chinyowa artikkel “Mängu transformatiivse jõu uurimine Aafrika lastemängudes” näitab, kuidas neid mänge raamis mängu esteetika, jäljendamine, kujutlusvõime, oletus, kordamine, spontaansus ja improvisatsioon. Uurimus näitab, et selliseid mänge võib pidada laste initsiatsiooniks, kuna neil on täiskasvanuks saamise protsessis otsustav roll.
Väljaanne annab ülevaate erialal kaitstud doktoritööst, noorteadlaste konverentsist ning sisaldab raamatuarvustust.
Tootekood: 100654
Ühik: eks
4,00 €
Kogus: