Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Methis 27/28

Erinumbri aluseks on Eesti-uuringute Tippkeskuse 2019. aasta konverents „Taju ja performatiivsus kunstis ja kultuuris tehnoloogiliste muutuste ajastul“. Artiklites analüüsitakse performatiivsuse avaldumist nüüdisaegses ja ajaloolises perspektiivis ning erinevate kunstialade - kirjanduse, teatri, arvutimängude, installatsiooni-, video- ja filmikunsti ning fotograafia - kontekstis. Numbris on kokku 12 artiklit performatiivsuse teemal, vabaartiklis uuringust liitreaalduse kasutamist muuseumides.

Rubriigis "Teooriavahendus" ilmub Hollandi kultuuriteoreetiku ja kunstniku Mieke Bali essee performatiivsuse mõiste rändamisest inimeste ja meediumite vahel. Arvustuse rubriigis tutvustatakse Mirjam Hinrikuse jt toimetatud artiklikogumikku „Nordic Literature of Decadence“ (2020) ja Timo Marani monograafiat„Ecosemiotics: The Study of Signs in Changing Ecologies“ (2020).
Numbri koostasid ja toimetasid Raili Marling, Anneli Saro ja Hedi-Liis Toome TÜ kultuuriteaduste instituudist; toimetajaid assisteeris Kanni Labi, andmebaase administreeris Marju Mikkel.
Tootekood: 100660
Ühik: eks
5,00 €
Kogus: