Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Mäetagused 66

Ajakirja Mäetagused 66. number keskendub ajaloolise Virumaa omapärasele rahvakultuurile ja on omalaadne ühe piirkonna vaimse pärimuse koguteos.
Külalistoimetaja Mall Hiiemäe koostatud esimesse Virumaa erinumbrisse mahtus seitse artiklit. Anu Korb kirjutab Virumaa rahvaluule kogujatest, kelle töö tulemusena saame jälgida kohapealse kultuuri erijooni kahe sajandi vältel. Aivar Jürgenson keskendub ühele Virumaalt pärit mehele, August Martinile, kes jõudis kooliõpetajana töötada nii Virumaal kui ka Kaukaasia eestlaste juures ning pärast Kaukaasiast naasmist ohtralt Virumaalt pärimust koguda ja talletada.
Mall Hiiemäe annab üldülevaate Virumaa usundilisest pärimusest, käsitledes mütoloogilisi olendeid ja nende esinemust. Mare Kalda tutvustab Virumaa kohajutte ning Ahto Kaasik avab hiie mõiste ja tähendused ning esitab Virumaa hiite nimekirja.
Piret Voolaid on vaatluse alla võtnud mõistatused nende liigilises mitmekesisuses ning analüüsib nii vana kui ka uuemat kihistust koos kasutuskonteksti ja funktsioonimuutustega. Anneli Baran tutvustab Virumaalt vanasõnade repertuaari.
Ajakiri annab ülevaate toimunud konverentsidest, ilmunud erialakirjandusest ja kaitstud väitekirjadest. Artiklitele on lisatud ingliskeelsed kokkuvõtted.
Eelretsenseeritav teadusajakiri Mäetagused ilmub järjepidevalt aastast 1996 ja on veebis loetav aadressil http://www.folklore.ee/tagused/nr66.
Tootekood: 100528
Ühik: eks
4,00 €