Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Mäetagused 55

Ajakirja Mäetagused vahetult enne jõule ilmunud 55. number teeb põgusa sissevaate maastikesse – käsitletakse nii reaalse, kujuteldava kui ka kujutatud maastikega seotud teemasid. Marju Kõivupuu uurib Hargla kihelkonnas 2012. aastal läbi viidud välitöödel näitel, mida mäletab maastik ning mida mäletavad ja kuidas tõlgendavad maastiku mälu tänased inimesed. Reet Hiiemäe konstrueerib mentaalseid ohukaarte katkupärimuse näitel ning tänapäeva inimese hirmude põhjal. Ülle Sillasoo võtab luubi alla 15. ja 16. sajandi Lõuna-Euroopa maalikunsti religioosse taimesümboolika. Tiina Tuulik viib meid aga Rakvere kalmistule ja vaatab seal ringi planeerija pilguga – kuidas hoida, säilitada ja eksponeerida vana ning siduda seda tervikuks, arvestades uute nõuetega, mida on kaasa toonud muutused surmakultuuris ja matusekombestikus.
Loomulikult ei puudu ajakirjast ka usunditeema: Tuija Hovi uurib, kas kliinilised teenused on võtnud üle jutluste funktsiooni.
Ajakiri annab ülevaate vahepealsetest konverentsidest, ilmunud erialakirjandusest ja kaitstud väitekirjadest. Artiklitele on lisatud ingliskeelsed kokkuvõtted.
Eelretsenseeritav teadusajakiri Mäetagused ilmub järjepidevalt aastast 1996 ja on veebis loetav aadressil http://www.folklore.ee/tagused.
Tootekood: 100409
Ühik: eks
2,00 €
Kogus: