Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Mäetagused 44

Ajakiri Mäetagused on aasta esimese numbri kaante vahele koondanud teemasid, mida võiks tinglikult nimetada mõtterännakuteks.
Kärt Summatavet kirjutab rahvaesteetikast, analüüsides Kristjan Raua mõtisklusi esivanemate mõtete ja kogemuste nähtavaks saamisest.
Aimar Ventsel teeb põike Sahha vabariiki, mida varem tunti Jakuutia nime all ning uurib, kuidas paari viimase aastakümnega on šamanismist saanud Sahha riigi sümbol, kusjuures riituste eheduse on ammu asendanud pompöössus.
Mare Kõivat on mõtisklema ajendanud lemmikloomad, eriti see, millist keelt kasutab inimene oma lemmikutega rääkides. Autor mõtiskleb ka selle üle, mida on pärimuses arvatud loomade võimest mõista inimese kõnet ja kuidas püütud nüüdistehnoloogia abil teha inimesele mõistetavaks koerte ja kasside kõnet.
Aivar Jürgenson käsitleb töömigratsiooni, andes lühiülevaate Eestist väljarändamise kohta aastatel 1924-1938 ning keskendub seejärel konkreetse ränduri mälestusraamatule.
Vladimir Sazonov tõestab, et päikese all pole tõepoolest mitte midagi uut, kõik ideed on kunagi juba kasutusel olnud, isegi küüditamine. Autor viib meid Kristuse-eelsesse ajajärku, tutvustades Uus-Assüüria impeeriumi valitsejate kommet pillutada oma alamaid põlistelt asualadelt uutesse paikadesse, et saavutada nende kuulekus ja võimetus vastu hakata.
Guldžahon Jussufi on võtnud vaatluse alla professionaalide silmis mitte just maineka rahvaliku muusika, mida rahvas ometi andunult kuulab. Ta ei analüüsi küll Toomas Anni edu põhjusi, kuid tõestab kandlemängijate näitel rahvaliku muusika kuulumist eesti kultuuri.
Kanni Labi analüüsib aga Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks koostatud tervituslaulu "Viru regi".
Ajakirja on võimalik lugeda veebiaadressil http://www.folklore.ee/tagused/nr44/.
Tootekood: 100404
Ühik: eks
2,00 €
Kogus: