Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Linda kivist Lilla Daamini

2 x CD-Extra ja tekstivihik (22 lk).
Koostanud Risto Järv, lood Piret Päär, Anne Türnpu, muusika Andre Maaker.
Kujundus Pille Niin.
Tekstide salvestus Jaan Tamm, kõlakujundus Andre Maaker.
Maanteel sõites vilksavad tee ääres mööda paigad, millest teame vähe. Neist annavad aimu vaid teeviidad ja asulasildid. Ometi on need kohad täis lugusid – nii nagu mistahes paigad, kus inimesed elavad või on elanud. Kohakeskseid muistendeid, uskumusi ja muid mälestusi nimetavad folkloristid kokkuvõtvalt kohapärimuseks. Reaalseid paiku meie ümbruskonnast võib leida ka lauludest ja mõnikord muinasjuttudestki. Kohalugusid on nõnda palju, et nendega võib hõlpsalt katta tee Tallinnast Tartusse – ja tagasi.
CD-Extra duubelplaadile ja tekstivihikusse „Linda kivist Lilla Daamini” on koondatud valik Tallinn-Tartu maantee äärsete paikade lugusid Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivist. Need jutud on väga erinevad – siin on meeste lugusid ja naiste lugusid; lugusid, mis on hirmsad, ja lugusid, mis on ilusad. Mõnest paigast ongi järel vaid kirjapandud nimi või jutt rahva mälestuses. Mõni lugu võtab päris tõsiseks, mõnda jälle on räägitud südamest naerdes. Mitmed süþeed on siin ja seal veidi sarnased, nii leiame eri kohtadest jutte päeval ehitatud ja öösel mahalõhutud kirikutest, kurjadest mõisnikest või kohtumistest üleloomulike olenditega. Iga jutt ja jutustamine on aga ikka erinev ning aitab pikka teekonda lühemaks teha.
Fotod ümbrisel ja tekstivihikus Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv ja Alar Madisson, Eesti Maanteemuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Järvamaa Muuseum, Põltsamaa Muuseum.
Tekstivihiku keeletoimetaja Kanni Labi, korrektuur Inge Annom.
Projekti assistendid Maarja Aigro, Kaisa Kulasalu
Ilmunud 2014 (kordustiraaž 2015)
Tootekood: 100508
Ühik: komplekt
5,00 €
Kogus: