Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Leeloantoloogia II

Väljaandjad: Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakond, Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Seto Instituut

Tartu Ülikooli eesti rahvaluule emeriitdotsendi Paul Hagu koostatud setu rahvalaulude tekstipublikatsioon “Leeloantoloogia II. Lüürika 1” on jätk 2004. aastal trükis ilmunud kogumikule “Leeloantoloogia I. Lüroeepika”. Sari tervikuna on sümboolseks jätkuks Jakob Hurda koostatud väljaandele “Setukeste laulud” (1904-1907), mis on seni jäänud Eesti ühe regiooni regilaulurepertuaari kõige ulatuslikumaks ja ülevaatlikumaks tekstiväljaandeks.
Kui sarja esimene köide koondas setu lüroeepilisi laule, siis teise köitesse on koondatud lüürilised laulud. Laulude tekstid on väljaandesse koondatud temaatiliste rühmade kaupa. Kokku on antoloogias esindatud 205 laulutüüpi 332 lauluteisendiga, mis on rühmitatud 12 teemablokki, hõlmates valdkondi nagu loodus, erinevad elualad ja ametid, pühad ja kalendritähtpäevad, sotsiaalsed suhted ja ühiskonnakorraldus.
“Leeloantoloogia” püüab täita seniseid lünkasid setu lauluvara publitseerimisel. Antoloogia on teaduslik publikatsioon: väljaande koostamisel on lähtutud tüpoloogilisest printsiibist, originaaltekste pole muudetud lisanduste ega väljajätetega; ühtlustatud on tekstide ortograafia. Väljaanne on mõeldud ennekõike setude endi tarbeks, silmas pidades koole, kultuuriasutusi, tegutsevaid folklooriansambleid ja teisi rahvaluulehuvilisi.
Tootekood: 100193
Ühik: eks
5,00 €
Kogus: