Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Folklore 54

Teadusajakirja Folklore: Electronic Journal of Folklore 54. number, mis käsitleb traditsioonilist liikumiskultuuri. Erinumber märgib ühtlasi Eesti Spordimuuseumi tänavu tähistatavat 50. sünnipäeva. Ajakirja teemanumber koondab kirjutisi, mida ühendavad märksõnad spordikultuur, traditsioonilised mängud ja rahvatants ning mis käsitlevad erinevaid teemavaldkonda puudutavaid küsimusi (fännikultuur ja -traditsioonid, spordi ja meedia seosed, traditsiooniliste spordialade temaatika, spordifolkloor ja -semiootika jne).
Avaartiklis analüüsivad Piret Voolaid ja Liisi Laineste 2011. aasta aprillis tervet Eestit raputanud Andrus Veerpalu dopinguskandaali folkloorseid mõjusid ja järellainetusi internetis. Laurent Sébastien Fournier käsitleb spordi ja vägivalla vahekorda Inglismaal ja Šotimaal harrastatava rahvajalgpalli näitel. Junwei Yu selgitab maagia ja pesapalli seoseid Taiwanis, Sille Kapper annab ülevaate eesti rahvatantsu kontseptsiooni muutustest ning Eha Rüütel, Iivi Zajedova ja Angela Arraste tutvustavad uurimust väliseesti rahvatantsu traditsioonidest. Sarita Sahay uurib oma kaastöös Indias Bihari piirkonnas harrastatavaid rahvamänge.
Diskussiooni tõstatavad Dmitri Beljukovi käsitlus rusikavõitluste traditsioonist Loode-Venemaal ja Kalle Voolaidi ülevaade Eestis kanda kinnitavast kooliolümpiamängude traditsioonist ja nende mängude programmi kuuluvatest rohkem või vähem traditsioonilistest spordialadest.
Ajakirja lõpuosa annab ülevaate konverentsidest, ilmunud erialakirjandusest ja kaitstud väitekirjadest.
Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna ja Eesti Spordimuuseumi koostegevuse tulemusena ilmuva erinumbri külalistoimetajad on kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna vanemteadur Piret Voolaid ja spordimuuseumi teadussekretär Kalle Voolaid. Folklore 54. numbrit esitletakse detsembri alul Tartus aset leidval Eesti Spordimuuseumi juubelikonverentsil.
Eelretsenseeritav teadusajakiri Folklore ilmub järjepidevalt aastast 1996 ja liikumiskultuuri erinumber on veebis loetav aadressil http://www.folklore.ee/folklore/vol54.
Tootekood: 100351
Ühik: eks
2,00 €
Kogus: