Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Folklore 48

Ootame teid lugema ajakirja Folklore. Electronic Journal of Folklore 48. numbrit (veebis aadressil http://www.folklore.ee/folklore/vol48/).
Artiklite temaatika on mitmekülgne ning peaks pakkuma huvi erineva taustaga lugejatele.
Amots Dafni käsitleb pühade puude austamist tänapäeva Pühal Maal ning toob välja erinevused moslemite, beduiinide ning juutide vastavate tavade vahel.
Briti meeste näitel vaatleb Stephen Williams isaks olemist ja toob esile tänapäeva isade suurema kaasatuse oma laste kasvatamisel selle põhjuseks on nii üldised sotsiaalsed muutused ühiskonnas kui ka meeste isiklikud valikud. Leyla Önal käsitleb paralleelselt emaduse-narratiivi ja naisdeemoneid ning sellega seonduvat naiste allasurumist.
Mirjam Mencej artikkel uurib ketramise sümboolset tähendust Euroopa rahvaste folklooris seoses sünni, saatuse ja surmaga.
Elisabeth Piirainen teeb sissevaate mahukasse projekti, mille käigus kogutakse kokku erinevates Euroopa keeltes levinud idioomid ning koostatakse vastav leksikon.
Mordva mütoloogia-entsüklopeedia autor Tatjana Devjatkina kirjutab lindudest ja nende olulisusest mordvalaste tavandis.
Tatjana Vladõkina ja Galina Gluhhova artikkel keskendub vihma väljakutsumise riitustele udmurdi kalendritsüklis.
Piret Õunapuult on väga üksikasjalik ja rohke pildimaterjaliga illustreeritud ülevaade Eesti Rahva Muuseumi Tallinna osakonna kujunemisest Eesti Kunstimuuseumiks.
Lisaks saab värskes numbris lugeda ülevaateid doktoritööde kaitsmistest, konverentsidest ja ning ka raamatututvustust.
Folklore 48 on kättesaadav veebis aadressil http://www.folklore.ee/folklore/vol48/
Tootekood: 100519
Ühik: eks
3,20 €