Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Folklore 46

Ootame teid lugema ajakirja Folklore. Electronic Journal of Folklore 46. numbrit (veebis aadressil http://www.folklore.ee/folklore/vol46/).
Seekordses Folklore erinumbris on akadeemik Arvo Krikmanni 70. juubeli tähistamiseks toimunud rahvusvahelisel konverentsil "Keelest meeleni 3" esitatud ettekannetest vormunud artiklid.
Seppo Knuuttila arutleb huumoriteoreetiliste küsimuste üle, toob välja viimaste aastate huumoriuurimise suundumusi ning visandab tuleviku perspektiive.
Christie Daviese ja Stanoy Stanoevi artiklid esindavad poliitilise huumori uurimist. Nendes vaadeldakse ühiskondlikke ja ideoloogilisi kajastusi endistes Ida-Euroopa sotsialismimaades levinud naljades.
Aimar Ventsel lahkab oma subkultuuride huumori-käsitluses poliitilisi ja sotsiaalseid asjaolusid, mis määratlevad identiteeti.
Outi Lauhakangas, Liisa Granbom-Herranen ja Larissa Fialkova käsitlevad vanasõnade temaatikat.
Piret Voolaid vaatleb lühivormide valdkonda kuuluvaid lühendmõistatusi, milles oluline roll huumoril, aga ka sotsio-kultuurilistel mõjudel.
Yuri Berezkin lahkab usundilis-sümboolse tegelaskuju triksteri olemust ning päritolu, andes detailse ülevaate selle motiivi levikust erinevate rahvaste usundites.
Rui Soares teeb sissevaate organisatsiooni International Association of Paremiology (AIP-IAP). Ülevaadetega on esindatud ka Art Leete ja Juri Shabajev ning John S. Ryan.
Tootekood: 100347
Ühik: eks
2,00 €
Kogus: