Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Folklore 45

Ootame teid lugema ajakirja Folklore. Electronic Journal of Folklore 45. numbrit (veebis aadressil http://www.folklore.ee/folklore/vol45/). Seekord on fookuses rahvameditsiin ning Lõuna-Ameerika temaatika.
Staffan Mjönes selgitab Claude Lévi-Straussi tuntud essee "The Efficiency of Symbols" meditsiinilist ja psühholoogilist usaldusväärsust strukturaalses antropoloogias.
Anu Korb kirjeldab rahvapäraste ravimisviiside ja -võtete kasutamist Lääne-Siberi luteriusuliste segaasundusena 1803. aasta paiku asutatud
Rõžkovo küla virulaste (s.t eestlaste ja soomlaste) seas.
Sarita Sahay annab üksikasjaliku ülevaate tseremoniaalsest Gai-Goheri festivalist Lääne-Indias. Manolis Sergise artikkel käsitleb koerte rituaalset piinamist Kreeka aladel minevikus ning hilisajaloos.
Tomi S. Melka analüüsib märgistatud Lima ubade kasutust Mochica kultuuris ja pakub välja võimaluse, et tegu on originaalse mnemotehnoloogiaga, lahendamaks pikkade vahemaadega seonduvaid kommunikatsiooniprobleeme.
Tarmo Kulmar annab kõrvutava ülevaate Peruu inkade riigi poliitilisest korraldusest aastatel 1438-1532 ja Mehhiko asteekide riigisüsteemist 1427-1519.
Terry Gunnell analüüsib Islandi rahvamuistendite andmebaasi Sagnagrunnur ja toob välja selle kasutamisvõimalused. L. Madan Mohan kirjutab ravitsejate ja herbalistide ravimeetoditest savara hõimus.
Tootekood: 100346
Ühik: eks
2,00 €
Kogus: