Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Eesti muinasjutud I:2 Imemuinasjutud

Teos jätkab sarja Monumenta Estoniae Antiquae muinasjutuväljaannete seeriat, mis annab ülevaate kõigist Eesti Rahvaluule Arhiivi kogutud muinasjuttudest. Imemuinasjuttude teises köites on esinduslik tekstivalik jututüüpidest ATU 500–749, igast Eestis tuntud süžeest on esitatud üks kuni kolm jutuvarianti. Antoloogia sisaldab nii üle maailma levinud muinasjutte (näiteks „Saabastega kass“, „Lumivalgeke“) kui ka vaid Eestis ning meie naabritel tuntud jutusüžeesid („Marjakobar“, „Käoks muutunud õde“ jmt). Kõik muinasjutud ei lõpe hästi ning mitmedki neist sisaldavad episoode, mis sobivad lugemiseks ennekõike täiskasvanud muinasjutuhuvilisele.
Väljaandesse valitud tekstid on avaldatud võimalikult originaalitruult, parema loetavuse huvides on need redigeeritud. Paljude murdekeelsete juttude juurde on lisatud sõnaseletused, parema arusaadavuse huvides on ligi kolmandik murdetekste tõlgitud ka kirjakeelde. Teose kommentaarides on ära toodud iga jututüübi kokkuvõtlik kirjeldus, seletatud tekstide usundilist ja olustikulist tausta ning eripäraseid süžeearendusi. Bibliograafilises osas on esitatud jututüüpide olulisemad publikatsioonid ning käsitlused. Teosele on lisatud eesti tüübikirjeldused inglise keeles. Väljaanne on illustreeritud rohkete fotode ning käsikirjanäidetega.
Monumenta Estoniae antiquae V. Eesti muinasjutud. I: 2.
Koostanud Risto Järv, Mairi Kaasik, Kärri Toomeos-Orglaan.
Toimetanud Inge Annom, Risto Järv, Mairi Kaasik, Kärri Toomeos-Orglaan.
Murdetekstid toimetanud: Inge Annom, Paul Hagu, Mairi Kaasik, Kanni Labi
Keeletoimetajad: Inge Annom, Kanni Labi
Korrektuur: Sirje Nilbe, Kadri Tamm
Kaas: Pille Niin
Väljaanne on valminud Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna ning Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi koostöös.
766 lk, kõva köide.
Tootekood: 100159
Ühik: eks
15,00 €
Kogus:
weight 1.708